Pokój dziecinny to prawdziwe królestwo każdego malucha, które powinno być kolorowe, pełne zabawek i magicznych skarbów. Jak więc zaaranżować pokój dziecka, by pogodzić jego marzenia z naszym praktycyzmem i własną wizją zagospodarowania przestrzeni? I od czego zacząć jego planowanie? Od wyboru łóżka, bo to ono jest najważniejszym elementem wyposażenia. Jakie powinno być? Przede wszystkim wygodne. Ma przecież za zadanie zapewnić zdrowy i bezpieczny sen naszym pociechom.

Łóżka dziecięce - jakie wybrać

Łóżko powinno być nie tylko komfortowe w użytkowaniu, ale też dostosowane do wieku dziecka. Inny mebel wybierzemy dla malucha kilkumiesięcznego, inny dla dwulatka, który już z wyrasta z łóżeczka z barierkami, a jeszcze inny model dla starszaka i nastolatka. Wybór łóżka to bardzo ważna sprawa, dlatego powinna być gruntownie i dokładnie przemyślana, ponieważ musimy dobrać łóżko najbardziej odpowiednie dla naszego dziecka. Maluchy dużo śpią w swoich łóżeczkach, starszaki uwielbiają czytać na posłaniu lub bawić się, więc łóżko musi być dla nich wygodne i służyć zdrowemu wypoczynkowi.

Łóżka dziecięce - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Musisz je przede wszystkim dopasować do rozmiaru pokoju dziecka. Dla noworodka wybierz łóżeczko z barierkami, które można potem zamienić na ramkę, dzięki czemu zamienisz je na tapczanik lub sofę. Dzięki takiemu rozwiązaniu łóżko posłuży twojemu dziecku aż do 8 roku życia. Dla starszej pociechy możesz wybrać łóżko na antresoli, które połączone jest z szafą, biurkiem i drabinką. Taka kompaktowa konstrukcja pozwala na zaoszczędzenie sporo przestrzeni, podobnie jak piętrowe łóżka w przypadku, gdy w pokoju mieszka dwoje dzieci.

Sklep internetowy BAMI - łóżka dla dzieci na każdą kieszeń

Nasz sklep online oferuje szeroką gamę łóżek dziecięcych, zarówno dla dzieci w okresie niemowlęcym, jak i kilkulatków i oraz nastolatków. Produkty są wykonane z najwyższej jakości drewna naturalnego i płyty MDF, co gwarantuje im nienaganną kondycję, nawet przez długotrwałe użytkowanie. Ręcznie malowane nietoksycznymi farbami zapewniają bezpieczny i komfortowy sen wszystkim dzieciom. Wysoka jakość i bezkonkurencyjne ceny to oferta szyta na każdą miarę.