Jak urządzić pokój dziecka? To pytanie, które z pewnością zadaje sobie wielu rodziców stających przez trudnym zadaniem stworzenia idealnej przestrzeni dla swojego dziecka. Jakie meble wybrać i czym kierować się podczas tego wyboru?

Meble dziecięce - czym kierować się przy wyborze?

Wybierając meble dziecięce, powinniśmy patrzeć na potrzeby naszych maluchów i wziąć pod uwagę fakt, że pokój dziecięcy to miejsce spełniające niezwykle wiele funkcji. To azyl młodego człowieka, pomieszczenie, w którym może odpocząć, ale też jego bawialnia, miejsce spotkań z rówieśnikami oraz przestrzeń do nauki. Właśnie dlatego pierwszą rzeczą, o której powinniśmy pomyśleć, jest funkcjonalność wybieranych przez nas elementów wyposażenia pokoju dziecięcego. To szczególnie istotne w przypadku niewielkich powierzchni, które trzeba zagospodarować w sposób praktyczny. Dobrze sprawdzają się wtedy takie rozwiązania, jak skrzynie na zabawki oraz inne niezbędne w dziecięcym pokoju gadżety, regały, które bez problemu pomieszczą nie tylko książki, ale także pamiątki, ramki ze zdjęciami, zabawki czy pluszowe misie, jak również wszelkiego rodzaju pojemne szafy i komody. W pokoju malucha nie może oczywiście zabraknąć łóżka i biurka, które można znaleźć w sklepie internetowym http://www.bami.pl/.

Meble młodzieżowe - jak urządzić przestrzeń przeznaczoną dla nastolatka?

Młodzi ludzie przywiązują dużą wagę do dodatków. Zwracają uwagę na detale, które składają się na odpowiadającą im całość. Właśnie z myślą o nich sklep internetowy BAMI przygotował szereg ciekawych rozwiązań, które na pewno spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów, jakimi są nastolatkowie. Wśród interesujących propozycji znalazły się między innymi kryształowe uchwyty do szuflad, z pewnością idealnie dopełniające pokój każdej dziewczynki. Ponadto w pokoju dziewczęcym na pewno znajdzie się miejsce również dla lustra - wiszącej dekoracji, która spełnia również funkcję praktyczną.
Chłopcom - ale nie tylko! - na pewno przypadnie do gustu mebel łączący w sobie biurko, szafę, półki oraz łóżko na antresoli. Kompaktowa konstrukcja pozwala na połączenie kilku elementów w jeden mebel, który będzie idealny szczególnie do niewielkiego pokoju.