Spokojny i zdrowy sen dziecka to także ulga dla jego rodziców. Warto więc zadbać o wygodne łóżeczko, w którym każdy maluch będzie chętnie zasypiał.

Łóżeczka niemowlęce

Pierwsza, prywatna przestrzeń maleńkiego człowieka to jego własne łóżeczko. To tu właśnie będzie zasypiał po smacznym posiłku, przyjemnej kąpieli czy po okresie czuwania i zabawy; dlatego też ten mebelek musi spełniać wszystkie normy uwzględniające komfort i bezpieczeństwo leżącego w nim dziecka.

Noworodek najlepiej czuje się w towarzystwie swojej mamy, którą poznał jeszcze przed swoim urodzeniem. Bliskość jej osoby sprawia, że maleństwo czuje się bezpiecznie, dlatego też pierwsze jego łóżeczko powinno być jak najbardziej przytulne, wygodne i dostosowane do potrzeb malucha.

Łóżka dziecięce

Jesteśmy jednymi z nielicznych producentów, którzy tworzą meble dla dzieci, które po drobnych modyfikacjach mogą służyć maluchowi od narodzenia, aż po pójście do pierwszej klasy. Takimi meblami są właśnie niektóre modele łóżek Marki BAMI.

Typowe łóżeczko niemowlęce jest obudowane ze wszystkich stron w taki sposób, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo, w momencie jego prób siadania i wstawania. Tego typu łóżeczko po okresie niemowlęcym można przekształcić w małą sofę, odkręcając boczne barierki z jednej lub obu stron. Łóżeczka są na tyle niskie, że samodzielne wchodzenie i schodzenie z materaca nie będzie dla malucha żadnym problemem. Przykładów takich łóżek jest u nas wiele. Można je zaanektować na mały tapczanik, zabezpieczając jedną krawędź dodatkową barierką, stworzoną ze zdemontowanej ścianki bocznej. W tak przeistoczonych łóżeczkach mogą spać dzieci nawet do ósmego roku życia.
Jak wiadomo, dziecko do pełnoletności praktycznie bez przerwy rośnie, dlatego pierwsze mebelki ustawione w pokoju dziecięcym, po pewnym czasie stają się zdecydowanie za małe, a nawet – w przypadku łóżka – za krótkie. Dla tej grupy dzieci zostały zaprojektowane mebelki, uwzględniające zmieniający się wzrost i wagę młodego człowieka.
Posiadamy również łóżka wyposażone tylko w ściankę zagłówka. Dodatkową cechą modelu jest tapicerowane obicie zagłówka.

Bliźniaki górą!

A co jeżeli dzieci to bliźniaki lub z małą różnicą wieku? Również dla nich producenci przygotowali ciekawą ofertę – praktyczne i niezwykle wygodne łóżko piętrowe. Modele tego typu łóżek są w większości bardzo proste, posiadają tylko drabinkę i zabezpieczenie przed wypadnięciem z górnego łóżka.
Interesującym rozwiązaniem do małego pokoju jest łóżko na antresoli – przestrzeń do spania znajduje się w pozycji górnej, natomiast przestrzeń dolną zagospodarowano praktycznym biureczkiem i szafą bieliźniarką. Takie rozwiązanie znajdziemy w modelu Simone S3 D.

Wszystkie przedstawione łóżka dziecięce występują w kilku stonowanych, pastelowych kolorach. Te i inne propozycje można znaleźć w zakładce https://www.bami.pl/11-lozka-lozeczka