W pokoju niemowlaka centralne miejsce zajmuje łóżeczko lub kołyska oraz przewijak. Jednak zanim rodzice się obejrzą, ich maluch idzie do żłobka, przedszkola, co wymaga dostosowania przestrzeni do jego potrzeb. Szybko okazuje się, że należy nie tylko odświeżyć design pokoju, ale też kupić nowe wyposażenie. Poniżej podpowiadamy, co zrobić, by z pokoju niemowlaka stworzyć komfortową przestrzeń dla kilkulatka.

Na co zwrócić uwagę tworząc pokój dla starszaka?

Niemowlaki spędzają większość czasu w swoich łóżeczkach, natomiast kilkulatki to bardzo energiczni, ciekawi świata młodzi ludzie. Aby wszystkie ich zabawki i skarby mogły być przez nich przechowywane, rodzice muszą zatroszczyć się o pojemne i funkcjonalne meble. Trzeba pamiętać o tym, że kolekcja misiów, lalek, książek i samochodzików będzie z czasem się powiększać, dlatego warto zainwestować w meble z dostatecznie wieloma półkami czy szufladami.

Meble dla dzieci powinny być wykonane tak, aby były całkowicie bezpieczne dla najmłodszych. Poza tym liczy się ich ciekawy projekt i wpadające w dziecięce oko wykończenie. Warto postawić na regały, łóżka czy szafy w jasnych i stonowanych odcieniach.
Wyposażenie pokoju dziecięcego powinno być skrojone na miarę młodych ludzi. Półki na książki i regały muszą mieć odpowiednią wysokość, aby maluch mógł swobodnie z nich korzystać.

Meble, które odmienią pokój niemowlaka w przestrzeń dla kilkulatka

Metamorfozę niemowlęcego pokoju warto zacząć od poszukiwań nowego łóżka. Hitem są modele wykończone daszkiem nawiązującym do konstrukcji domków. W przypadku rodzeństwa najlepiej sprawdzi się łóżko piętrowe, które samo w sobie stanowi sporą atrakcję dla najmłodszych.

Regały do pokoju dziecka to idealne miejsce na książki i zabawki. Efektowne modele na nóżkach pozwolą stworzyć pomieszczenie niczym z żurnala. Dobrym pomysłem jest postawienie na mebel, który oprócz półek ma także szuflady lub szafki – będą one stanowiły doskonałą przestrzeń do przechowywania. Regały do pokoju dziecka – dostępne na stronie https://www.bami.pl/13-regaly - wyposażenie na całe lata. Będą potrzebne tak samo przedszkolakowi, jak uczniowi.

Sklep internetowy Bami to miejsce w sieci, gdzie można znaleźć regały, łóżka, ale także praktyczne szafy, których ceny są przyjazne dla portfela. Sporym zainteresowaniem cieszą się meble wykończone dekoracyjnym gzymsem i uchwytami w kształcie króliczków. Pokój dla starszaka znakomicie uzupełnią również pojemne, efektowne skrzynie na zabawki. Ich wygląd świetnie komponuje się pozostałymi meblami dostępnymi w sklepie.