Mijający czas sprawia, że nasze dziecko potrzebuje nowych zabawek, większych ubranek i zmian w odżywianiu. Potrzebuje również odpowiednio dopasowanych do wieku mebli, które pozwolą na jego dalszy rozwój. Inaczej wygląda pokoik idealny dla niemowlaka, gdzie głównym elementem jest łóżeczko, w którym dziecko spędza najwięcej czasu. Natomiast zupełnie czego innego wymaga dwulatek, który pragnie poznawać świat, ma coraz więcej zabawek i jego życie toczy się głównie na podłodze. Jeszcze inne potrzeby przejawia przedszkolak, dziecko w wieku szkolnym czy nastolatek. Na co zwrócić więc uwagę podczas aranżowania wnętrza skierowanego dla poszczególnych grup wiekowych?

Stałym elementem zarówno w pokoju kilkumiesięcznej pociechy, jak i starszego dziecka, jest bez wątpienia miejsce do spania. Niemowlę oraz małe dziecko śpi w łóżeczku, którego poziom jest stopniowo obniżany ze względów bezpieczeństwa. Starsze dziecko śpi już na łóżku, gdyż nie potrzebuje już ścianek zabezpieczających i może swobodnie wchodzić oraz wychodzić z łóżka. Innym stałym elementem wyposażenia pokoju dziecka są szafy na ubrania oraz komody. Wraz z dorastaniem dziecka zmienia się ich przeznaczenie oraz zawartość.

Warto jednak zauważyć, jak wiele mebli zmienia się w zależności od potrzeb małego człowieka, jego charakteru oraz sposobu spędzania wolnego czasu. Dziecko w wieku przedszkolnym potrzebuje wielu miejsc służących do przechowywania zabawek. Do tego niezastąpione będą pojemne skrzynie na zabawki, które oprócz praktycznego zastosowania, stanowią doskonały element dekoracyjny. Meble dla uczniów to przede wszystkim biurka służące do nauki, odrabiania lekcji czy gry na komputerze. Zarówno one, jak i krzesła obrotowe, powinny być dostosowane do konkretnych użytkowników, aby wspomagać zachowanie prawidłowej postawy podczas wielogodzinnego przebywania w pozycji siedzącej.

Sklep internetowy BAMI to miejsce w sieci, w którym rodzice mogą znaleźć idealne meble dla swoich pociech. Na stronie http://www.bami.pl/ mogą kupić propozycje dedykowane niemowlętom, przedszkolakom, uczniom szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Ciekawym rozwiązaniem są również meble, które “dorastają” wraz z dzieckiem. Są to produkty, które można modyfikować w zależności od wieku oraz potrzeb malucha. Do tej kategorii zaliczają się między innymi łóżeczka, - mogą być one na późniejszym etapie rozwoju dziecka przekształcone w normalne łóżka. Na uwagę zasługuje staranne i solidne wykonanie wszystkich produktów, co zadowoli nawet najbardziej wymagających rodziców.