Jak urządzić pokój dla chłopca? To pytanie spędza sen z powiek wielu rodzicom. Prawdą jest, że pokój dziewczynki łatwiej jest przygotować, a w sklepach istnieje więcej dekoracji czy dodatków dla nich odpowiednich. Popularne jest myślenie, że chłopcy nie skupiają się aż tak bardzo na kwestiach estetycznych. Na co zwrócić więc uwagę urządzając pokój syna?

Pokój dla chłopca - na co zwrócić uwagę?

Dzieci są wrażliwe na kolory, niezależnie od swojej płci. Barwy intensywne i krzykliwe, będą je pobudzać, a nawet powodować stan rozdrażnienia. Kolory stonowane wprowadzą za to ład do przestrzeni i będą sprzyjać uspokajaniu się. Dlatego pokój chłopca warto urządzić w pastelowych barwach. Świetnie sprawdza się biel, błękit, brąz i szarość. Chłopcy bardziej niż dziewczynki cenią sobie także strukturę, nie lubią zmian. Warto więc przemyśleć ustawienie mebli i akcesoriów. Dzięki temu, chłopcu będzie łatwiej poruszać się w swojej przestrzeni, korzystać z niej, a także sprzątać po sobie.

Jakie meble są odpowiednie do pokoju chłopca?

Chłopcy są bardziej skłonni do bałaganienia. Odpowiednio dobrane meble pomogą im jednak w utrzymaniu porządku. W przypadku przedszkolaków świetnie sprawdzają się skrzynie, do których wrzucić można klocki czy inne zabawki. Chłopcy w wieku szkolnym potrzebują jednak więcej miejsca do składowania cennych przedmiotów czy akcesoriów szkolnych. Świetnie sprawdzą się więc regały do pokoju dziecka. Można ustawić na nich zarówno książki, jak i gadżety do gry i zabawy. Ważne jest także to, by kolor mebli był w stosowanych i łagodnych kolorach. Szeroki wybór regałów w różnych pastelowych odcieniach znaleźć można w naszym sklepie internetowym BAMI. Wystarczy wejść na stronę https://www.bami.pl/13-regaly. Meble są solidne i funkcjonalne, a także dają dużo wolnych przestrzeni do zagospodarowania. Absolutnie każda rzecz znajdzie dla siebie miejsce, co pomoże w utrzymaniu dyscypliny i porządku.

Pokój dla chłopca powinien być bezpiecznym i ustrukturyzowanym miejscem. Ważne, by chłopiec umiał się w tej przestrzeni odnaleźć. Kolory ścian i mebli powinny być łagodne i stosowane, dzięki czemu będą działać uspokajająco i ułatwią zasypianie. Warto zadbać o meble, w których można przetrzymywać liczne zabawki, gadżety i książki. Powinny one znajdować się zawsze w tym samym miejscu, dzięki czemu chłopcu łatwiej będzie utrzymać porządek czy znaleźć rzecz, na której mu aktualnie zależy. Chłopcy mają słabość do plakatów i map, które z pewnością zawisną na ich ścianach.