Pokój to królestwo dziecka, w którym - wraz z wiekiem - spędza ono coraz więcej czasu. Rodzice dokładają wszelkich starań, by je odpowiednio przygotować dla swoich pociech. Oczywiście, trochę inaczej będzie wyglądał pokój dla chłopca, a trochę inaczej dla dziewczynki. Ważne, by zakupione meble były nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również wygodne i funkcjonalne. Podpowiadamy, jak urządzić pokój dla córeczki.

Pastelowa kolorystyka

Pokój dziecka powinien mieć odpowiednią kolorystkę. Jak wiadomo, barwa ścian, mebli czy dekoracji ma wpływ na nasz nastrój. Ważne więc jest, aby w pokoju dziewczynki nie było krzykliwych czy drażniących kolorów, które utrudniać będą koncentrację czy zasypianie. Najlepiej postawić jest na łagodne barwy pastelowe. Dziewczynkom do gustu przypaść może zwłaszcza kolor błękitny, różowy i biały. Bez trudu można znaleźć meble i dodatki w tych odcieniach. Pomogą one stworzyć spokojną i przyjemną przestrzeń, gdzie córka może się bawić, uczyć, spać i odpoczywać. Warto zadbać także o aranżację wnętrza spójną kolorystycznie.

Mniej oczywiste meble

Wiadomo, jakie meble muszą się znaleźć w pokoju dziewczynki: biurko z krzesłem, łóżko, szafa czy regał. Warto jednak sięgnąć po innej, nieco mniej oczywiste pomysły. Zabawki czy ulubione akcesoria dziewczynka może trzymać w specjalnej skrzynce. To rozwiązanie idealne jeśli jest ona w wieku przedszkolnym i nie dosięga jeszcze wszystkiego, co jest ustawione na regale. Skrzynia usprawnia także proces codziennego sprzątania. Inna ciekawa propozycja to nocne szafki do pokoju dziecięcego. Można ustawić na nich lampkę nocną, szklankę wody czy aktualnie czytaną książeczkę. Jak wiadomo, światło emitowane przez ekrany tabletów czy komputerów utrudniają zasypianie. Lepiej więc, by dziecko tuż przed snem odpoczęło od sprzętów elektronicznych. Dlatego też do szafki warto włożyć gadżety, które umilą czas zasypiania. Nasza firma BAMI przygotowała urocze i funkcjonale szafki nocne, które można znaleźć tutaj: https://www.bami.pl/17-szafki. Są one dostępne w różnych wersjach kolorystycznych.

Świat dziewczynki przepełniony powinien być radością i spokojem. Otoczenie i jego wystrój ma duży wpływ na nastrój dziecka. Dlatego urządzanie pokoju powinno być przemyślane. Zwłaszcza dziewczynki są wrażliwe na kolory i kształty. Warto, aby wystrój ich małego królestwa dawał im poczucie bezpieczeństwa. Odpowiednia kolorystyka oraz funkcjonalne meble to idealny pomysł na to, by dziecko faktycznie czuło się w swoim pokoju swobodnie.