Planujesz urządzić pokój dla dziecka? Dzisiaj doradzimy Ci, od czego zacząć i na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę. Dowiesz się też jakie meble sprawdzą się najlepiej.

Urządzanie pokoju razem z dzieckiem

Pokój dziecięcy a wizja Twojego dziecka

Zastanawiasz się, od czego zacząć urządzanie tego szczególnego pomieszczenia? Najlepiej jest omówić wszystkie kluczowe kwestie z osobą najbardziej zainteresowaną, czyli Twoim dzieckiem. Szybko przekonasz się, że ma ono swoją własną wizję i sporo pomysłów. Razem ustalcie kolory i motyw przewodni.

Spróbujcie zaplanować, gdzie będą się znajdować najważniejsze meble. Staraj się zaangażować Twoje dziecko w całe przedsięwzięcie, zachęcaj je do aktywnego uczestnictwa w planowaniu i urządzaniu swojego pokoju. Możecie razem zmierzyć dostępną przestrzeń i wykonać na kartce prowizoryczny plan.

Urządzanie pokoju razem z dzieckiem daje sporo satysfakcji i jest okazją do wspólnego, twórczego spędzenia czasu. Dzięki temu Twój syn lub córka przekona się, że jego opinie są dla Ciebie ważna i że liczysz się z jego zdaniem. Zrozumie też, że nawet najbardziej fantazyjną wizję można urzeczywistnić, jeśli uwzględni się najpierw kwestie praktyczne.

Jak wybrać meble do pokoju dziecięcego?

W pomieszczeniu tym powinno znajdować się łóżko, stolik lub biureczko, szafa na ubrania, a także regał przeznaczony do przechowywania zabawek. Pozostałe meble takie jak komody, szafki, półki lub na przykład miękkie pufy można dodać, jeśli w pomieszczeniu znajduje się wystarczająco dużo miejsca.

Obawiasz się, że w pokoju dziecka powstanie niejednolity miszmasz i chaos kolorystyczny? By tego uniknąć, najlepiej zdecydować się na zakup mebli w zestawie. Na stronie https://www.bami.pl/ znaleźć można gotowe kolekcje mebli. Są one praktyczne, wytrzymałe i charakteryzują się nowoczesnym designem.

W obrębie każdej kolekcji znajdują się łózka, regały lub szafy przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Dzięki temu z biegiem czasu, gdy Twoje dziecko będzie rosło, będzie można np. wymieniać łóżeczko dziecięce, na model przeznaczony dla przedszkolaka, ale nadal w tym samym stylu.

Niezbędne dodatki do pokoju dziecięcego

Bardzo przydatne okażą się pudła do przechowywania drobiazgów i zabawek, takie jak skrzynie z lekkim wieczkiem lub kosze. W pokoju twojej córki lub syna koniecznie wydziel miejsce na prace plas1tyczne. W tym celu możesz powiesić na ścianie np. korkową tablicę. Najpiękniejsze obrazki warto oprawić i powiesić na ścianie wraz z dyplomami za szczególne osiągnięcia i zdjęciami dokumentującymi wspólne wycieczki oraz uroczystości rodzinne. W takim pokoju Twoje dziecko z pewnością poczuje się szczęśliwe i bezpieczne.