Urządzenie pokoju dziecka zawsze jest dla rodzica sporym wyzwaniem. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w grę wchodzi urządzenie pomieszczenia dla nastolatki. Jest rzeczą wręcz niemożliwą, aby rodzic mógł tego dokonać bez aktywnego udziału dziecka. Nastolatki mocno identyfikują się z wnętrzem, w którym spędzają bardzo dużo czasu. To dla nich głównie azyl i ostoja prywatności. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokładnie odpowiedzieć sobie na pytanie: jak urządzić pokój dla nastolatki?

Jak urządzić pokój dla nastolatki?

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Pokój nastolatki jest dla niej, zarówno sypialnią, jak i miejscem do nauki. Nie może w nim zabraknąć również miejsca, gdzie mogłaby wyrażać swoje pasje. Dlatego przygotowanie projektu wystroju wnętrza pokoju razem z dzieckiem pozwoli na osiągnięcie niezbędnych kompromisów. Jako że rodzic lepiej zagospodaruje miejsce do nauki oraz część sypialną, nastolatce z powodzeniem można przekazać do urządzenia pozostałą przestrzeń. Pokoje młodzieżowe są najczęściej połączeniem pokoju dziecięcego z sypialnią dorosłych. W zależności od temperamentu dorastającej dziewczynki pokoje urządzane są w marzycielskim stylu glamour, lub wyrazistym rockowym klimacie. W pomieszczeniach nastolatek często królują żywe kolory pojawiające się na ścianach lub pod postacią dodatków. Najważniejszą jednak cechą pokoju dorastającej kobietki jest oryginalność. Każda dziewczynka chce wyróżniać się na tle swoich rówieśników.

Kolor i styl - podstawa aranżacji.

Pomimo że dorastające dziewczynki kładą szczególnie duży nacisk na estetykę swojego pokoju, to jednak podstawę stanowią odpowiednie meble. Nastolatki potrzebują więcej przestrzeni do nauki. Konieczne jest więc zapewnienie odpowiedniego biurka oraz miejsca na książki, czemu najlepiej służą regały. Drugim istotnym elementem jest łóżko, które powinno być bardziej dostosowane do dorastającego młodego człowieka. Dobrym pomysłem jest wybór mebli wchodzących w skład kolekcji. Takich, jakie można znaleźć w sklepie https://www.bami.pl/. Wśród nich z łatwością wybierzemy jasne meble dla dorastającej księżniczki lub ciemne odcienie drewna dla młodej buntowniczki. Dziewczynki, odnajdujące się w popularnym klimacie glamour , lubią mieć w swoim pokoju małą toaletkę. Natomiast bardziej zbuntowane nastolatki chętniej spędzą czas w wygodnym fotelu przy małym stoliku. Niejednokrotnie rodzice spotykają się z pomysłem malowania ścian na czarny kolor. Na szczęście istnieje rozwiązanie prowadzące do kompromisu. Wystarczy wąską ścianę lub pas jednej z szerszych ścian, pomalować farbą tablicową. Dziecko uzyska czarny akcent w pokoju, a dodatkowo może to posłużyć robieniu notatek kredą bądź wywieszaniu plakatów z idolami.