Pokój dziecięcy jest bardzo ważnym miejscem z punktu widzenia rodzica, jak i dziecka. I tak jak w pierwszych miesiącach życia jest azylem, gdzie maluch może spokojnie odpoczywać, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej higieny, tak w późniejszej fazie dorastania może pełnić funkcje stymulujące do właściwego rozwoju. Powszechny stereotyp mówi o tym, że w pokoju dziecięcym powinno być dużo i kolorowo. Jednakże wzorce przychodzące z innych państw pokazują, że pokój można stworzyć zgodnie z zainteresowaniami dziecka.

Tematyczny pokój dziecięcy

Pokoje dla młodszych dzieci

Kiedy dziecko jest jeszcze małe, stosunkowo łatwiej zaaranżować dla niego pomieszczenie. Coraz bardziej popularne staje się, aby wystrój był w tym samym stylu co mieszkanie. Dla przykładu, gdy nasz dom urządzony jest w stylu skandynawskim, pokój dziecka można wykonać w tym samym tonie. Jednak więcej radości i zabawy maluchowi przyniesie pomieszczenie, w którym otoczony będzie motywami i kolorami, będącymi częścią jego zainteresowań. Wystarczy poznać największe pasje pociech, aby wiedzieć, co będzie najlepszym wyborem. Małe księżniczki najchętniej widziałyby się w komnacie wyposażonej w łóżko z baldachimem oraz mnóstwem błyskotek w koło. Ekskluzywne meble dziecięce nie zawsze są pierwszym wyborem, jednak jakość ich wykonania sprawia, że dzieci będą bezpieczniejsze podczas niekontrolowanych figli. W pokojach chłopięcych obfitują natomiast motywy sportowe lub bohaterowie bajek jak Harry Potter, lub Star Wars. Dobierając kolory dominujące w przestrzeni dziecięcej, warto pamiętać, by nie były zbyt intensywne, ponieważ pełnią one wtedy rolę bodźca. Dzieci przebywające w ich otoczeniu posiadają często niespokojny sen. I tak dla małej księżniczki warto zamienić żywy róż na pastelowy lub pudrowy. Podobnie, dorastający czarodziej będzie lepiej się czuł w pokoju pełnym światła z dodatkiem ciemnobrązowych mebli.

Pokoje dla dorastających dzieci

Tematyczne urządzenie pokoju, niesie za sobą ryzyko, że jego aranżacja może być aktualna jedynie jakiś czas. Wraz z dorastaniem dziecka zmieniają się jego pasje oraz zainteresowania. Jednak inwestując w odpowiednie meble, jakie znajdziemy na stronie https://www.bami.pl/, wystarczy zmienić kolor ścian oraz wymienić dodatki. Tym prostym zabiegiem można uzyskać pokój nastolatka. Na podstronach sklepu dostępne są porady dotyczące łączeni kolorów, a także szeroka gama kolekcji mebli. Pozwoli to na dobranie dodatkowych elementów, np. regałów lub biblioteczek, które są niezbędne dla nastolatka. Warto pamiętać, że mała księżniczka najczęściej wyrasta na damę w stylu glamour, a mały czarodziej staje się dorosłym czarodziejem.