Każda córeczka jest w pewien sposób księżniczką. Już od pierwszych dni przewraca cały nasz świat do góry nogami. Rządzi nami i dyguje nie mając nawet o tym pojęcia.

Jak urządzić pokój dla małej księżniczki?

Po królewsku - chciałoby się powiedzieć. Wiele zależy głównie od jej wieku, zasobności portfela rodziców i ich pomysłowości.

Najprostszym sposobem na przekształcenie zwykłego pokoju dziecięcego w komnatę królewny są dekoracje. Można je umieszczać na ścianach, oknie czy meblach w pokoju. Nieco lepszym rozwiązaniem będzie jednak nawiązanie do tego motywu poprzez wybór odpowiednich mebli. Już samo łóżko, odpowiednio dobrane, może bardzo ubogacić pokój. Łóżka dziecięce prezentowane na stronach takich jak na przykład łóżka, łóżeczka ukazują łatwy sposób na uzyskanie takiego efektu.

W zależności od wieku dziewczynki możemy wybrać na przykład klasyczne łóżeczko Alex w kolorze różowym lub kremowym z ozdobną sztukaterią i nóżkach o fantazyjnym kształcie lub łóżeczko z kolekcji Bibi z kwiatkami, i schowkami po bokach. Powieszenie woalu z przewiewnego materiału nad nim podkreśli jeszcze królewski charakter pokoju.

Dla księżniczki w wieku przedszkolnym najlepszym rozwiązaniem będzie łóżko z miękkim lub o finezyjnym kształcie zagłówkiem. Taki tapicerowany akcent umieszczony na całej długości mebla może podczas zabaw stać się tronem dla całej królewskiej rodziny lalek i pluszaków oraz miejscem na piękne ubiory, czy wszelkiego rodzaju przyozdabiające go świecidełka. Podczas ciężkich nocy zaś - ozdobnym arrasem, do którego można dodatkowo się przytulić.

Drugą opcją może być w tym przypadku łóżko - domek na przykład z kolekcji Tutu. Odpowiednio białe lub niebieskie może symbolizować pałac królewny lub królowej elfów czy skrzatów. Na dach takiego domku można powiesić praktycznie każdy duży kawałek materiału, by „stworzyć” ściany i miejsce sekretnego życia naszej królewny. Córka może też tam wieszać na przykład kolorowe wstążki, korale czy inne bibeloty niezbędne dla małej damy podczas zabaw.

Dla księżniczki w wieku szkolnym spełnieniem marzeń może być łóżko na antresoli z biurkiem i szafą pod spodem. Taki zestaw, nawet wówczas, gdy dziewczynka dzieli pokój z rodzeństwem, gwarantuje jej swój niezależny kącik. Nasza mała królewna dzięki niemu poza tym może do woli patrzeć na innych z góry lub co najmniej być na równi z nim podczas wszelakich rozmów.

Łóżka dziecięce są zawsze areną wielu wydarzeń. Wybierając je myślimy o wygodzie podczas snu - i dobrze. Jednak chyba żaden rodzic do końca nie wie, ile oprósz snu się na nim dzieje. Jest ono zazwyczaj pierwszym bezpiecznym miejscem w 100 procentach naszym, bezpiecznym a często również zaczarowanym pod wieloma względami.