Tworząc i organizując pokój dla dziecka, musimy wziąć pod uwagę nie tylko aspekt wizualny ale także praktyczny i funkcjonalny. Bardzo ważnym punktem pokoju dziecięcego jest miejsce do nauki. To tam właśnie nasze dziecko będzie spędzać sporo czasu, nie tylko podczas czytania czy odrabiania lekcji ale także podczas rysowania czy grania. Kluczowym meblem jest tutaj biurko, które powinno być dostosowane tak, aby wymuszać zachowanie prawidłowej postawy ciała. Jak sprawić, żeby miejsce do nauki było jak najbardziej przyjemne a zarazem funkcjonalne i bezpieczne? Odpowiedź na te pytania znajduje się w tekście poniżej.

W jaki sposób dobrać wysokość biurka oraz krzesła?

Obecnie na rynku możemy znaleźć wysokiej jakości biurka dla dzieci w wielu modelach i przystępnych cenach. Najważniejsze jest dopasowanie go do wzrostu dziecka. Dzięki odpowiednio dobranym rozmiarom, mamy zagwarantowaną właściwą pozycję podczas siedzenia co pozwoli uniknąć bólu karku. Wysokość pierwszego biurka powinna wynosić około 55 cm. Z roku na rok należy ją zwiększać, ponieważ dzieci błyskawicznie rosną i zmieniają się ich potrzeby. W późniejszych latach, biurko powinno być wyższe ale także szersze. Ważna jest duża przestrzeń do zagospodarowania na blacie. Wybierając krzesło, należy zwrócić uwagę na to, żeby kąt między przedramieniem i ramieniem a także kąt między podudziem a łydką był prosty. Najlepiej aby podłokietniki znajdowały się na wysokości blatu biurka.

łóżka łóżeczka

Oświetlenie biurka - jak zrobić to dobrze?

Urządzając kącik do nauki, nie możemy zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. Idealnie, gdy biurko znajduje się bokiem przy oknie. W przypadku dzieci leworęcznych, biurko powinno stać bokiem prawym do okna, odwrotnie w przypadku osób praworęcznych. Dzięki temu, nasze dziecko nie będzie zasłaniało sobie dłonią światła dziennego. Sztuczne oświetlenie powinno mieć neutralny i subtelny kolor, który nie męczy oczu. Warto, żeby lampka biurowa miała regulowane ramię.

Nauka to nie wszystko.

Urządzając miejsce do nauki, musimy również znaleźć przestrzeń na małą strefę relaksu. Dzięki temu nasze dziecko będzie mogło miło spędzić czas w przerwie od nauki. Wiadome jest to, że nie powinniśmy uczyć się ciągiem przez kilka godzin. Aby to zrobić wystarczy zakupić miękki puf lub fotel, w którym dziecko będzie miało możliwość odpocząć i zrelaksować się słuchając muzyki.

Urządzanie pokoju dziecięcego nie należy do najprostszych zadań. Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy zaaranżować przestrzeń nie wychodząc z domu. Na stronie biurka, znajdziecie wysokiej jakości biurka dla dzieci, które przyciągają prostotą i elegancją.