Każdy zbliżający się rok szkolny zawsze niesie ze sobą wiele wyzwań, nie tylko związanych z edukacją. Bardzo istotnym zadaniem, przygotowującym dziecko do nowego roku szkolnego jest przygotowanie dla niego pokoju. I nieważne czy jest to maluch, który idzie do pierwszej klasy czy maturzysta, aranżacja pokoju ucznia to nie lada wyzwanie, ponieważ trzeba tak zagospodarować przestrzeń, aby było funkcjonalnie, estetycznie i wygodnie dla dziecka. Jak urządzić pokój dla ucznia? Podpowiadamy jak to zrobić aby dziecko miało jak najlepsze warunki do nauki, zabawy i odpoczynku.

Pokój dla ucznia - co jest najważniejsze?

Aranżacja pokoju dla dziecka, które już wkrótce rozpocznie edukację musi uwzględniać miejsce do odrabiania lekcji. Strefa nauki powinna zapewniać dopływ naturalnego światła i sprzyjać koncentracji. W pokoju ucznia najważniejsze jest ergonomiczne biurko, dostosowane do wieku i wzrostu dziecka. Mebel służący do odrabiania lekcji powinien być wyposażony w szeroki blat, umożliwiający wygodne odrabianie lekcji dzieciom, ale także zapewnić miejsce rodzicom, pomagającym im w lekcjach. Biurko powinno mieć pojemne półki na książki, zeszyty i inne akcesoria szkolne. Bardzo dobrym rozwiązaniem są szuflady, osadzone na krytych prowadnicach z bezszelestnym zamykaniem, ponieważ nie dekoncentrują dziecka podczas odrabiania lekcji, a także nadstawki z szufladkami, gdzie dziecko będzie trzymało najpotrzebniejsze rzeczy.

Prestiżowe meble dla dzieci - daj dziecku to co najlepsze

Oprócz biurka i krzesła bardzo ważne są także półki i regały. Takie meble umożliwią prawidłową organizację pokoju ucznia, ponieważ będzie można w nich trzymać różne pomoce naukowe i inne akcesoria niezbędne do szkoły, takie jak np. worek ze strojem gimnastycznym czy przybory do malowania, takie jak kredki, farby i bloki rysunkowe. Półki przydadzą się także na książki, i to nie tylko szkolne lektury oraz na zabawki i inne dziecięce skarby. W każdym pokoju ucznia musi się znaleźć szafa na szkolny mundurek, ubrania i buty. Pamiętajmy, że pokój dla ucznia ma być przyjazną przestrzenią, gdzie dziecko będzie dobrze się czuło i z ochotą będzie odrabiać lekcje i się uczyć. Właśnie dlatego idealnym wyborem są prestiżowe meble dla dzieci, które są funkcjonalne, praktyczne, a przy tym eleganckie i komfortowe w użytkowaniu. Takie meble dostępne są w sklepie BAMI